Tilda Swinton- androginiczna czarodziejka

Tilda Swinton- brytyjska aktorka filmowa, o korzeniach arystokratycznych, zdobywczyni Oscara, siostrzane odbicie Dawida Bowie, wszechstronnie utalentowana, przekonująca w rolach zarówno zmysłowej kochanki jak i pociągającego młodzieńca, rozpaczającej matki i śnieżnej Pani…

 

w Orlando:

fragmenty rozmowy Anny Tatarskiej z Tildą S. w najnowszym Zwierciadle /luty 2014r/

„… Jesteś świetna w łączeniu żywiołów. Pierwiastka męskiego i żeńskiego czy jak teraz: natury wampira i człowieka. Co najbardziej pociąga cię w momencie transgresji?

– Jeśli jest jeden ikoniczny gest, którego zawsze szukam w kinie, i jako widz, i jako aktorka, to właśnie ten moment, w którym na ludzkiej twarzy pojawia się niepewność pomieszana z ciekawością i rodzi się pytanie: „Co dalej? Jak z tego wybrnąć?”. Najbardziej lubię tę chwilę.

Jestem ciekawa wyborów, jakie oferuje nam świat zewnętrzny i naszych własnych decyzji. Nie uważam, żeby w życiu były określone zasady i ścieżki postępowania, których musimy się trzymać /?/ Nie chcę zabrzmieć, jak naiwna nastolatka, ale ja nadal nie mam recepty, jak się zachowywać i postępować…”

Odważne wyznanie! Moim zdaniem, trzeba mieć bardzo silne oparcie w sobie i zaufanie do procesu zmian, jakim jest życie, aby prezentować takie przekonania. Chyba, że jest to kokieteria…

Mirabelka

 

W Magazine by Tim Walker:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.