Retrospective-Polska!

Retrospective – to zespół z rozległych pól progresji, powołany do życia w Lesznie w 2005 roku, początkowo pod nazwą Hollow.
Słucham ich debiutanckiej płyty po raz drugi od wczoraj i wciąż mi się podoba, nawet bardzo. To koncept – album, w jakich specjalizowali się np. Floydzi, Steven Wilson,  Peter Gabriel czy Riverside. Echa tej muzyki pobrzmiewają zresztą jednoznacznie na płycie „Skradzione Myśli”, ale nie jest to zarzut z mojej strony, a dowód z jakiego plemienia pochodzi Retrospective. Słuchając tej płyty, wzmacniam się od środka i utwierdzam w swoich planach, marzeniach i dążeniach. Podczas tych 45 minut dokonuję spektakularnej analizy swojego życia. Błyskawicznie skanuję obszary bardziej zacienione, próbując wyciągnąć je na światło dzienne, aby dorosły. Nie, jeszcze nie teraz… Chcę podreptać jeszcze w tym samym miejscu, może pokręcić się w kółko. Potrzebuję bardziej udeptać ziemię. Ugruntować się.

To przemyślany, koncepcyjny album o dorastaniu, które nie przynależy do żadnego wieku, o marzeniach, które nic nie są warte, jeśli nie nada im się więcej konkretów, choćby daty realizacji. Zanurzam się w tę muzykę całą sobą, kąpię w niej swe nadwątlone ego i scalam popękaną tożsamość. Ta muzyka jest cudownym niewidzialnym klejem, który jednocześnie ma zdolności regeneracyjne. Oplatam się nią, aby odżywić przesuszoną duszę. Czuję jak dźwięki przepływają przez moje komórki, zasilając je życiodajną energią. To moja muzyka, paliwo wysokiej jakości, bez zanieczyszczeń i zbędnych ozdobników…- fragmn. z mojego dziennika pt. Niewidzialna.

Czekam na nową, trzecią płytę Re:Search, zapowiadaną w sieci, bo drugi krążek jakoś mnie nie porwał.

biografia poniżej:

http://www.progarchives.com/artist.asp?id=6214

Mirabelka

epka z 2007r: https://youtu.be/3TwCUdq_OQU

Fajny klip ze starej parowozowni /?/: https://youtu.be/w3EIymbflqU

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.