Queens Of The Stone Age- spalcie tę czarownicę!!!

Queens of the Stone Age – amerykański zespół rockowy, sformowany w 1997 roku przez Josha Homme po rozpadzie grupy Kyuss. Wikipedia

Podoba mi się brzmienie gitar,  przywołujące najlepsze riffy Wishbone Ash. Niektóre fragmenty są pełne nowej dla mnie mocy. Niesie w daleki światy ta melodyjność i muzykalność. Szczególnie polecam:  „You would know”, „Running joke”… To nic, że brzmią archiwalnie, ale pochodzą  z  przedniej półki.

„Millionare”- świetne na pobudkę w mroczny grudniowy poranek!

W „The sky is fallin” klimaty jakby z King Crimson, wyśpiewywane Johny Wettonem. Pomimo tych zapożyczeń, wciąż podoba mi się brzmienie, osobne i swoiste. Close your eyes and see the skies are falling…

Czy w „Absence without leave” nie słyszycie chwilami Ozzy’ego? Nawet jeśli, to jakoś mi to wcale nie przeszkadza w odbiorze tej muzyki jako innowacyjnej.

Czy nie uważacie jednak, że „In the fade” mógłby skomponować i zaśpiewać Lennon? A wszystkie te muzyki  mieszczą się w jednym amerykańskim zespole… „Like a drug”  tak hipnotyzuje swym katakumbowym  rytmem, że z pewnością uzależnia; pozostawia niedosyt i tęsknotę na kolejnym odsłuchaniem… genialne!! ”Mosqito song” uwodzi jak węgierska księżniczka, mrugająca jednym okiem.

Z pewnością ta muzyka jest autentyczna i rozpoznawalna. Dla inspiracji i radości odkrywania.

Mirabelka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.