Michał Łanuszka, jeszcze, jeszcze, jeszcze….

Posłuchajcie tego głębokiego głosu tkającego poetyckie opowieści wespół z gitarą klasyczną. Michał Łanuszka, lat 32, z wykształcenia aktor, od 7 lat dziennikarz muzyczny radia RMF Classic, czasem układa nuty w melodie do wierszy Gałczyńskiego, Nohavicy, Szekspira, a ostatnio Cohena. Więcej On sam na blogu:
http://lanuszka.pl/o-lanuszce/
Właśnie wyszła jego trzecia płyta z songami Leonarda Cohena. Tak było w styczniu tego roku, w studio Trójki im. Agnieszki Osieckiej:

http://www.polskieradio.pl/9/200/Artykul/1342742,Lanuszka-spiewa-Cohena

Przyznam, że ucieszyłam się z nowego powiewu treści, jaki nadał pieśniom Mister Cohena Michał Kuźmiński. Zbyt długo byłam przywiązana do tłumaczenia Macieja Zembatego, czas na zmianę. Zastanawia mnie, czemu tak łatwo zaakceptowałam to nowe… Może potrzebowałam zmiany w nastawieniu? Może zmęczyłam się zbyt długim klęczeniem na kolanach w nabożnym słuchaniu tych pieśni miłości i nienawiści? Przekaz Łanuszki odczarowuje ów patos, weryfikuje nasz odbiór i poprzez swoją energię przybliża do żywych emocji.

Poniżej utwór, który powinien zostać prawdziwym przebojem! Takich przebojów nam trzeba! Zadumanych, muśniętych przez muślin abstrakcją, podanych smakowicie, klasycznie i dowcipnie.

Mirabelka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.