Artur Rojek – rozmawia z duchami i potencjalnymi bytami

Artur Rojek – ur. 1972, kompozytor, autor tekstów, promotor, fan muzyki, współtwórca i lider zespołów Myslovitz i Lenny Valentino, współpracował z Katarzyną Nosowską, Smolikiem, zespołem Pustki, organizator i dyrektor artystyczny OFF Festiwal, wychowuje dwóch synów /jeden z nich udziela się w chórkach na nowej płycie/.

Właśnie ukazała się Jego nowa solowa płyta: „Składam się z ciągłych powtórzeń”.

Artur Rojek

fot. Jacek Poremba

„… Zawiesiłem sobie poprzeczkę wysoko. Po sześć godzin siedziałem nad jednym wersem tylko po to, żeby go następnego dnia w całości wykreślić. Czy to perfekcjonizm, brak koncentracji, czy może jakaś nerwica – nie wiem. Ale wydaje mi się, że pod koniec pracy coś zaskoczyło. I co najmniej parę momentów na tej płycie uważam za ważne.

Czytałem, że taki system pracy ma np. Nick Cave. Wstaje rano, idzie do „biura”, siada przy biurku i pisze. Czasami mu coś wyjdzie, czasami nie, ale to jest dla niego codzienna, systematyczna praca. Mnie się takie podejście podoba, tacy artyści mi imponują. Jeśli ktoś mi mówi, że nie po to został artystą, żeby wstawać wcześnie rano, nie znajdę z takim człowiekiem wspólnego języka. Ciągłe unoszenie się w powietrzu delikatnie nad ziemią to nie dla mnie.

Może kilka razy w życiu udało mi się w ten sposób coś napisać. Ale teraz mam rodzinę, festiwal i szukam odskoczni, która sprawia, że nie funkcjonuję jednotorowo. Kręci mnie pisanie piosenek, kręci mnie też współpraca z ludźmi…” – fragment wywiadu Roberta Sankowskiego z Arturem Rojkiem w Gazecie Wyborczej 29-30.03.2014

link do całości:

 

Podziwiam, Popieram, Posłucham Całości.

Mirabelka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.