Antlers

Antlers– to kolejny zespół indie- rockowy, tworzący na „poddaszu wszechświata”, czyli Brooklynie. Autorem tekstów i frontmanem jest Peter Silberman. Trio istnieje od 2006 roku i nagrało dotąd 5 płyt studyjnych i 1 koncertowy.

Ja, na początek, zasłuchałam się w ich opowieści z 2014 roku „Familiar”/ Chowańce. Album ten obfituje w niezobowiązujący minimalizm i naprawdę jeszcze długo po usłyszeniu wyciska piętno. Czuję się całkiem jak wtedy, gdy z zamkniętymi oczami wpatruję się w słońce, tracąc poczucie czasu. Ta muzyka ma w sobie taki poziom refleksji, że gotowa jestem przy niej rozwijać swe tajemnice. Po pierwsze niebanalne teksty, „o czymś”, po drugie zawracająca z drogi, gdy odejdę za daleko trąbka. A przecież cały klimat utkany jest z ledwie zauważalnych oznak życia i przejawów istnienia. Wrażenia podobne, jak wtedy, gdy po raz pierwszy usłyszałam Sigur Rose.
Antlers gościli w Polsce, w czerwcu 2015r na festiwalu „Halfway” w Białymstoku

Mirabelka

Przykład jednego z tekstów, który odczytuję jako bolesne zderzenie z samym sobą:

2. Sobowtór

„Can you hear me when I’m trapped behind the mirror? A doppelgänger roaring from my silent kind of furor? If you’re quiet, you can hear the monster breathing… Do you hear that gentle tapping? My ugly creature’s freezing. And now’s he howling, but I’m muted by the horror. How he’s everywhere and waiting, now he’s just around the corner. Paranoia backward whispering on my shoulder, like a wasp is getting nervous, so if I shiver… man, it’s over.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.